БЕЗ СВЯТ ТА ВИХІДНИХ 24/7
ПО ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Зворотне засипання і ущільнення грунту

Зворотне засипання - це важливий процес, який треба виконати вчасно будівництва фундаменту. Після виконання всіх робіт, пов'язаних з пристроєм фундаменту (заливка, гідроізоляція, утеплення) можна вже почати зворотна засипка грунту. Наша компанія «демонтажники» вже багато років надає послугу зворотної засипки грунтом пазух котлованів і фундаментів по всій Україні. Для виконання даного завдання ми надаємо спецтехніку (самоскиди, екскаватори та ін.) Зі своїми водіями з власного автопарку.

Зворотне засипання котловану вирішує відразу кілька проблем. По-перше, вирішує проблему грунту, що залишився після риття котловану під фундамент (в разі, якщо засипають саме грунтом), по-друге, утеплюється цокольне приміщення. Існує три будівельних матеріалів, які використовуються в процесі - це може бути пісок будівельний, початковий грунт, Пескогрунт або глина.

Залежить від мети, яка переслідується - для кожного з є свої плюси і мінуси. Зворотне засипання фундаменту піском, особливо, змішаним з гравієм (не обов'язково), створить хороший дренажний ефект - пісок відмінно пропускає воду, і буде перешкоджати морозному спучуванню грунту.

 

Ціни

Вартість зворотної засипки грунту розраховується, виходячи з безлічі чинників.

Для точного розрахунку наш фахівець виїде на ваш об'єкт і зробить всі необхідні вимірювання.

Коригування цін ведуться безперервно, щоб уникнути неприємних ситуацій, ціни уточнюйте у менеджера!

Дозволи та ліцензії

ТОВ «Демонтажник» має всі допуски необхідні для зворотної засипки і ущільнення грунтів, дозволу на вивезення та утилізацію будівельного сміття. Наша система менеджменту якості пройшла сертифікацію на відповідність ISO. 

 

Замовити послуги із земляних робіт і отримати професійну консультацію
Час роботи колл-центру: Пн-Нд з 7:00 до 21:00
+38 (096) 340-88-88

Коли і чим здійснюється зворотна засипка грунту з пошаровим ущільненням?

Зворотне засипання пазух котловану з пошаровим ущільненням виконується після будівництва цокольній частині будівлі. Виконується зворотна засипка, коли бетон повністю затвердіє і набере міцність. При сонячній погоді процес висихання займає близько 7-10 днів, але для надійності рекомендується почекати не менше трьох тижнів після заливки. Зворотне засипання пазух фундаменту з пошаровим ущільненням може проводитися глиною, піском або ґрунтом, у кожного варіанту є свої особливості:

  • Зворотне засипання фундаменту піском в суміші з гравієм хороша максимальної водопроникність. Вода швидко йде, тому на бетонну основу НЕ будуть впливати сили морозного обдимання. Але є і мінус: збільшується вплив на гідроізоляцію, через що буде поступово розмиватися грунт під основою. Ця проблема вирішується будівництвом вимощення, яка буде відводити дощову воду від стін і підстави. Зворотне засипання піском з пошаровим ущільненням коштує недорого, це один з найпоширеніших варіантів.
  • Використання глини має свої особливості. Цей матеріал дозволяє протистояти впливу води, так як утворюється водяний замок, оберігає гідроізоляцію фундаменту. Але за певних умов глина насичується вологою і перетворюється в пучиністий матеріал, який може негативно вплинути на бетонну стрічку.
  • Зворотне засипання грунту з пошаровим ущільненням. Це найпростіше рішення, так як пазухи підстави заповнюються землею, піднятою під час риття траншеї. Її не доведеться вивозити, а залишки можна використовувати при ландшафтному благоустрій. Грунт зворотної засипки фундаменту не повинен бути родючим.
  • Необхідно ретельно дотримуватися технологію пошарового ущільнення, щоб запобігти осідання і руйнування фундаменту. Довірте пошарове ущільнення професіоналам, щоб основа служила десятки років і її не довелося ремонтувати з великими часовими і матеріальними витратами.

Особливості зворотної засипки фундаменту і пазух котловану

Грунт для зворотної засипки пазух котловану не повинен бути занадто вологим або занадто сухим. У першому випадку його розрівнюють і підсушують деякий час на відкритому сонці, у другому - використовують для розведення рідкий розчин цементу (так зване цементне молочко). Вологість грунту в нормі повинна складати 15-20%. Пошарове ущільнення проводиться в кілька етапів:

  • Грунт необхідно перевірити, щоб в ній не залишилося шматків бетону, уламків дерева чи інших великих сторонніх включень. Органічні залишки будуть перегниватимуть, що стане причиною осідання землі.
  • Насипається кілька ґрунтових шарів, товщина кожного з них становить приблизно 30 сантиметрів. Після насипання кожен шар необхідно ущільнити. Заповнення пазух і пошарове ущільнення зворотної засипки на невеликих об'єктах проводиться вручну, але будь-яке велике будівництво вимагає залучення спеціальної техніки. Необхідно забезпечити під'їзні шляхи, після використання спецтехніки робота доробляється ручними інструментами.
  • Місця, де до основи будинку прокладаються різні підземні комунікації, засипаються м'якою грунтом, яку не потрібно утрамбовувати.
  • Ущільнення грунтів зворотних засипок здійснюється рівномірно по всій довжині фундаменту, щоб тиск грунту на стіни було однаковим. Згодом це призведе до того, що фундамент виявиться деформованим і потребують ремонту.

Підсумковий етап - установка вимощення. Це захисна смуга, яка буде відводити воду від стін і охороняти грунт поблизу фундаменту від розмивання. Якщо обійтися без неї, грунт швидко почне осідати і бетон буде поступово руйнуватися від води. Якщо грунт був нерівномірно утрамбована, на окремих ділянках вимощення буде постійно осідати, що призведе до швидкого руйнування захисної смуги.

Важливі нюанси зворотної засипки грунту

Зворотне засипання траншеї з пошаровим ущільненням має кілька відмінностей, які дозволять забезпечити працездатність трубопроводів і швидкий доступ до регулювальної арматури. Перед укладанням комунікаційних шляхів дно траншей засипається щебенем і піщаної подушкою, в спеціально відведених місцях облаштовуються оглядові колодязі. При монтажі важливо переконатися, що запірна арматура розташовується точно в відведених місцях під бетонними плитами, щоб до неї можна було забезпечити доступ.

Робота з траншеєю починається тільки після тестування трубопроводів, необхідно переконатися в їх повній працездатності. Після цього на них насипається і трамбується шар піску, далі пошарово насипається грунт. Товщина шару складає близько 0,5 м. Кожен з них потрібно вручну утрамбувати, після чого засипається наступний шар.

Пошарове ущільнення має ряд нюансів, які потрібно обов'язково враховувати. Непрофесійний підхід і технологічні помилки можуть стати причиною деформації основи будинку і привести до зниження міцності, тому краще відразу довірити справу справжнім фахівцям.

Чому варто вибрати нас

Наша компанія пропонує пісок для зворотної засипки і проводить повний комплекс послуг для зміцнення бетонних підстав будь-яких об'єктів. Ми придбали відмінну репутацію, так як виконуємо різні види будівельних послуг не перший рік. Великий досвід фахівців і відмінне технічне оснащення дозволяють справлятися з будь-якими завданнями. Не турбуйтеся - вони будуть виконані строго у встановлені терміни.

«Демонтажники» пропонує вигідні розцінки. Ваше замовлення буде виконано недорого, тому зможете позбутися від зайвих витрат на будівництво. При цьому ми гарантуємо відмінну якість і суворе дотримання будівельних технологій. Ми завжди готові до роботи з новими клієнтами. Зателефонуйте, щоб отримати всю необхідну інформацію та зробити замовлення на доступних умовах!